Home / Гроші / Світові ціни на вершкове масло встановили новий рекорд

Світові ціни на вершкове масло встановили новий рекорд

Світові ціни на вершкове масло встановили новий рекорд

Стрибок був значною мірою зумовлений більш високими європейськими цінами, підтриманими скороченням запасів і високим попитом на молочний жир.

У квітні міжнародні ціни на вершкове масло піднялися до нового історичного максимуму – на 2,9%. Про це йдеться у публікації продовольчого агентства ООН (ФАО).

Зазначається, що стрибок був значною мірою зумовлений більш високими європейськими цінами, підтриманими скороченням запасів і високим попитом на молочний жир, незважаючи на сезонно більш високе виробництво молока.

Індекс продовольчих цін ФАО у квітні 2025 року становив у середньому 128,3 пункта, збільшившись на 1,0% порівняно з березнем. Підвищення індексів цін на зернові, молочні продукти та м’ясо переважило зниження цін на цукор і рослинні олії.

Зазначається, що загалом Індекс був на 7,6% вищим за рівень річної давності, але водночас залишався на 19,9% нижчим за свій пік, досягнутий у березні 2022 року після вторгнення Росії в Україну.

Індекс цін на зернові ФАО у квітні становив у середньому 111,0 пункта, збільшившись на 1,2% порівняно з березнем, але залишився на 0,5% нижчим за рівень минулого року. Місячне зростання зумовлене збільшенням цін на всі основні види зернових.

Індекс цін на рослинні олії ФАО у квітні становив у середньому 158,0 пункта, знизившись на 2,3% порівняно з березнем, але залишився на 20,7% вищим за рівень минулого року.

Зниження в основному пов’язане з падінням цін на пальмову олію, яке переважило зростання цін на соєву і рапсову олії. Ціни на соняшникову олію загалом залишилися стабільними. Після двох місяців зростання світові ціни на пальмову олію значно знизилися у квітні завдяки відновленню експорту з країн Південно-Східної Азії.

Ціни на соєву та ріпакову олії продовжили зростати на тлі високого світового попиту та скорочення поставок до завершення сезону 2024/25. Соняшникова олія у квітні коливалася у вузькому діапазоні, але залишалася значно вищою за рівень минулого року на тлі скорочення поставок з регіону Чорного моря.

Нагадаємо, в Україні у 2023-2024 маркетинговому році (МР) збільшились обсяги виробництва соняшникової олії (+13,7%) та експорту (+17%) порівняно з довоєнним 2020-2021 МР.

Tagged:

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *