Home / Гроші / В Україні розробляють 3500 родовищ із 20 000 – геологи

В Україні розробляють 3500 родовищ із 20 000 – геологи

В Україні розробляють 3500 родовищ із 20 000 - геологи

Більшість родовищ завдяки процесам приватизації експлуатують в основному приватні підприємства.


В Україні розвідано 20 тисяч родовищ, але розробляються лише приблизно 3,5 тисячі родовищ. Про це розповів президент Спілки геологів України Павло Загороднюк на з’їзді геологів України в середу, 14 травня, повідомляє Укрінформ.
Фахівець нагадав, що завдяки зусиллям нинішніх та попередніх поколінь геологів в Україні розвідано 20 тисяч родовищ і проявів 105 видів корисних копалин. Але розробляються лише приблизно 3,5 тисячі родовищ.
 
“Більшість – ще із радянських часів. Завдяки процесам приватизації експлуатують їх, в основному, приватні підприємства. А нові родовища практично не розвідуються. Гостра проблема “сплячих” ліцензій, коли жодні роботи на розвіданих і перспективних ділянках не ведуться”, – сказав він.
За словами Загороднюка, ця галузь складна, бо кожен розробник корисних копалин стикається із серйозними викликами – технологічними, соціальними тощо. Проєкти із розвідки, розробки, облаштування родовищ дуже тривалі, фінансово місткі і  не такі вже й прибуткові.
 
“Тому дуже важливо, що підписано ресурсну угоду зі Сполученими Штатами. Адже з’явилася бодай якась надія, що в геологорозвідку й надрокористування прийдуть реальні інвестиції”, – додав він.
Нагадаємо, 1 травня Україна та США підписали угоду про створення спільного Інвестиційного фонду відбудови з рівною участю обох сторін.
Фонд буде створено на паритетних умовах – по 50% участі з обох сторін і з рівними правами голосу. Україна залишає за собою повний контроль над надрами, інфраструктурою та природними ресурсами. Угода не передбачає жодних боргових зобов’язань – мова йде виключно про інвестиції, а не кредити.
У США пояснили, що дасть Україні угода про надра

Tagged:

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *