Home / Гроші / Ціни на нафту знижуються на новинах зі США і Китаю

Ціни на нафту знижуються на новинах зі США і Китаю

Ціни на нафту знижуються на новинах зі США і Китаю

На варітість “чорного золота” вплинуло зниження суверенного кредитного рейтингу США агентством Moody’s та офіційні економічні дані у Китаї.

Світові ціни на нафту знижуються на початку нового робочого тижня. Про це свідчать результати торгів зранку в понеділок, 19 травня.

Так, вартість липневих ф’ючерсів на сорт Brent на лондонській біржі ICE Futures за даними на 10:30 за Києвом опустились на $0,60 (0,92%) до $64,81 за барель. Минулої п’ятниці ці контракти подорожчали на $0,88 (1,4%) до $65,41 за барель.

Ф’ючерси на нафту WTI на червень на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) знизилися на $0,58 (0,5%) до $61,39 за барель. За підсумками попередньої сесії вартість цих контрактів підвищилася на $0,87 (1,4%), до $62,49 за барель.

Як пише Reuters, ціни на нафту знижуються під тиском зниження суверенного рейтингу США агентством Moody’s. На падіння також вплинули дані офіційної статистики, що показали уповільнення темпів промислового виробництва та роздрібного продажу в Китаї.

Агентство нагадує, що обидва контракти на нфту додали більше 1% минулого тижня після того, як США та Китай домовилися про 90-денну паузу у торговельній війні та різке зниження взаємних імпортних мит.

Зниження рейтингу Moody’s ставить під питання перспективи економіки США, а дані з Китаю вказують на нерівний шлях відновлення, зазначила старший аналітик Phillip Nova Пріянка Сачдева.

Moody’s знизило суверенний рейтинг США в п’ятницю через зростаючий обсяг боргу – понад $36 трлн – що може ускладнити плани адміністрації Трампа щодо зниження податків.

У Китаї, найбільшому імпортері нафти, офіційна статистика за квітень показала уповільнення зростання промислового виробництва, хоча підсумки виявилися кращими за очікування економістів. Незважаючи на досягнуте перемир’я за тарифами, експортно-орієнтована економіка Китаю, як і раніше, стикається з 30%-м митом понад діючі збори, а непередбачуваність торгової політики США затьмарює перспективи.

Невизначеність у результатах ядерних переговорів США та Ірану також позначається на цінах. Спеціальний посланник США Стів Уіткофф заявив, що будь-яка угода має виключати збагачення урану, з чим не погоджується Тегеран.

“На ці переговори покладалося багато надій, але навряд чи Іран добровільно відмовиться від своїх ядерних амбіцій, які він вважає недоторканними, особливо після ослаблення своїх проксі-груп”, – зазначив аналітик IG Тоні Сайкамор.

У Європі ескалацію напруженості спровокувало затримання Росією грецького нафтового танкера, який залишив естонський порт.

У США кількість нафтових вишок, що діють, скоротилася на одну до 473 – мінімуму з січня, повідомляє Baker Hughes. Виробники продовжують скорочувати витрати, що може сповільнити зростання видобутку нафти у країні цього року.

Нагадаємо, за підсумками квітня Росія заробила 13,2 млрд доларів від експорту сирої нафти та нафтопродуктів. Це найнижчий показник за майже два роки, повідомив Bloomberg з посиланням на Міжнародне енергетичне агентство (МЕА).

Tagged:

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *