Кабінет Міністрів України ухвалив рішення, необхідні для підписання двосторонньої угоди зі США про створення Інвестиційного фонду відбудови.
Кабінет міністрів ухвалив рішення, необхідні для підписання угоди між Україною та США про створення Інвестиційного фонду відбудови. Про це пізно увечері в середу, 30 квітня, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль у своєму Telegram-каналі.
За його словами, в основі угоди п’ять ключових принципів:
- Рівноправність. Фонд створюється на засадах 50/50 й обидві сторони мають рівне право голосу.
- Збереження контролю. Україна зберігає повний контроль над надрами, інфраструктурою та природними ресурсами.
- Нові інвестиції, а не борги. Жодних боргових зобов’язань угода не передбачає.
- Гарантовані інвестори та покупці. Фонд інвестуватиме в проєкти та буде гарантувати комерційні закупівлі продукції на умовах “бери або плати”.
- Узгодженість з євроінтеграційним курсом. Угода не становитиме перепони для набуття Україною членства в ЄС.
“Завдяки цій угоді зможемо залучити значні ресурси для відбудови, розпочати економічне зростання, отримати новітні технології від партнерів та стратегічного інвестора в особі США”, – додав Шмигаль.
Він наголосив, що Фонд буде наповнюватися внесками США та України, а його прибутки будуть реінвестуватись виключно в Україну.
Міністр фінансів США Скотт Бессент заявив, що Україна начебто в останню хвилину вирішила внести зміни до угоди про копалини. Тим часом Суспільне з посиланням на джерело в Офісі президента пише, що Україна не намагалася вносити правки.