Home / Політика / Стало відомо, як ставляться українці до виборів під час перемир'я

Стало відомо, як ставляться українці до виборів під час перемир'я

Стало відомо, як ставляться українці до виборів під час перемир'я

Підтримка проведення національних виборів тісно пов’язана з довірою до президента Володимира Зеленського.

Якщо Україна матиме тимчасове перемир’я з гарантіями безпеки, то понад 70% українців висловлюються проти національних виборів і обирають варіант, що вони мають бути лише “після отримання гарантій безпеки або остаточної мирної угоди і повного завершення війни”. Про це свідчать результати соціологічного дослідження Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), оприлюднені в середу, 14 травня.

“Переважна більшість українців – 71% – не підтримують проведення виборів після перемир’я навіть з гарантіями безпеки, а вважають, що вибори мають бути лише після остаточної мирної угоди та повного завершення війни. Вважають, що вибори варто проводити після перемир’я або навіть уже зараз – 25%”, – йдеться в повідомленні.

Соціологи зазначають, що порівняно з березнем стало трохи більше тих, хто підтримує проведення виборів після перемир’я або прямо зараз – з 19% до 25%. Водночас з 78% до 71% стало менше тих, хто вважає, що вибори мають бути лише після повного завершення війни.

У КМІС підкреслюють, що підтримка проведення виборів тісно пов’язана з довірою до президента Володимира Зеленського.

“Так, більше половини тих, хто не довіряє президенту, підтримують проведення виборів – 57% проти 38%, які проти проведення виборів навіть у разі перемир’я з гарантіями безпеки. Серед же тих, хто довіряє президенту, 82% висловлюють проти проведення виборів (підтримують проведення – 15%)”, – пишуть соціологи.


Соціологічне дослідження проводилось 2-12 травня 2025 року на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням) у всіх регіонах України (підконтрольна уряду України територія) було опитано 1010 респондентів у віці 18 років і старше.

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,3) не перевищувала 4,1% для показників, близьких до 50%, 3,5% для показників, близьких до 25%, 2,5% – для показників, близьких до 10%, 1,8% – для показників, близьких до 5%.

Нагадаємо, дві третини (66%) українців негативно ставляться до ідеї проведення президентських чи парламентських загальнонаціональних виборів в Україні до завершення війни. Про це свідчать результати опитування, що проводилося соціологічною службою Центру Разумкова.

Tagged:

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *