Home / Люди / СюжетБез зв’язку і літаків. Наймасовіша атака на Росію

СюжетБез зв’язку і літаків. Наймасовіша атака на Росію

СюжетБез зв’язку і літаків. Наймасовіша атака на Росію

Українські безпілотники завдали ударів по ключових російських оборонних заводах, а також по двох авіабазах.

Українські дрони у ніч на середу, 7 травня, завдали потужних ударів по Тульській та Московській областях, а також республіці Мордовія. Під атакою опинились російські оборонні заводи, а також дві авіабази, на яких розміщені бомбардувальники, ракети та винищувачі, що використовуються у війні проти України.

Загалом росіяни заявили, про найбільший наліт з використанням 447 далекобійних БпЛА і ракет за вечір та ніч. Водночас, за інформацією українських моніторингових пабліків, вже 24 години триває атака дронів. Повідомляється, що безпілотники прямо зараз продовжують залітати на територію РФ.

Атака на Тулу

У Тулі, розташованій приблизно за 450 кілометрів від українського кордону, було завдано удару по одному з ключових підприємств російського військово-промислового комплексу – Конструкторському бюро приладобудування ім. академіка А. Г. Шипунова. Це підприємство розробляє сучасну зброю, зокрема протитанкові ракетні системи, вогнепальну зброю та бойові модулі, які активно використовуються російськими військами у війні проти України.

Ще однією ціллю в Тулі став завод Сплав – провідний російський розробник реактивних систем залпового вогню (РСЗВ). Саме це підприємство виготовляє системи Град, Ураган, Смерч, Торнадо та боєприпаси для ТОС-1А Солнцепек.

Мордовія під прицілом

У Саранську, Республіка Мордовія, розташованому за понад 550 кілометрів від України, внаслідок удару безпілотника виникла пожежа на заводі АО Оптоволоконні системи. Це перший і наразі єдиний завод у Росії з виробництва оптичного волокна.

“Завод оптоволоконних систем в Саранську після удару дуже серйозно постраждав. Оптоволокно – це одна з переваг ворога на фронті за рахунок дронів на оптоволокні. Цей завод повністю забезпечує російську армію оптоволокном. Зараз стоїть питання можливої зупинки його роботи“, – прокоментував атаку керівник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони України Андрій Коваленко.

Ще один удар прийшовся по заводу Саранськкабель, він знаходиться за кілька кілометрів від першої цілі. Очевидці також повідомляють про пожежу. Зараз, за словами місцевих жителів, в районі атакованих заводів перекрито рух.

Також у Саранську після атаки БПЛА скасували заняття у школах, ВНЗ та дитсадках. Діє заборона на публікацію фото, відео та інформації про наслідки атак.

Удари по військових аеродромах

Також російські ЗМІ заявляють про атаку на два російські аеродроми. Зокрема, була уражена авіабаза Шайківка в Калузькій області, де базуються бомбардувальники Ту-22М3 та зберігаються ракети, такі як Х-22.

Ще один удар було завдано по авіабазі Кубинка під Москвою, де розміщені винищувачі Су-27 та МіГ-29.

Російський пропагандистський канал Flightbomber також визнав атаку по Кубинці, зазначивши, що удари прийшлися по районах, де “розміщувалися особовий склад та техніка, що брали участь у підготовці параду на 9 травня”. Однак, за даними каналу, це нібито не вплине на повітряну частину заходу.

Московська область

В Красноармійську під удар потрапило Акціонерне товариство Науково-виробниче об’єднання Базальт – головне і найстаріше оборонне підприємство в Російській Федерації, повідомляють Сили Безпілотних Систем. Завод спеціалізується на розробці та виробництві боєприпасів для різних видів збройних сил.

Філія у Красноармійську є важливим науково-виробничим підрозділом компанії. Він займається створення та випробуваннями сучасних зразків озброєння

Колапс на Росії

В атакованих російських регіонах спостерігаються перебої в роботі мобільних операторів, а також колапс у московських аеропортах. Через наліт БПЛА тільки Аерофлот відмінив 100 рейсів, ще 140 затримано.

Як повідомляє Telegram-канал Astra, ситуація особливо гостро виявилася в московському аеропорту Внуково, де, за повідомленнями очевидців, на інформаційних табло все “горить жовтим та червоним”. Людей у терміналах так багато, що кафе переповнено, а знайти вільне місце практично неможливо.

Тим часом в аеропорту Казані літак Аерофлоту, що прямував рейсом Дубай – Москва, був змушений здійснити посадку в Казані через закриття аеропорту Шереметьєво. Причиною став запроваджений у столичному аеропорту план Килим – спецрежим, який обмежує злети та посадки.

Також за інформацією російських ЗМІ, весь ранок 7 травня у Москві та області був відключений мобільний інтернет усіх операторів стільникового зв’язку.

Його не було близько трьох годин, люди мали доступ до інтернету лише через провідні мережі або вай-фай. Окрім цього були перебої і з мобільним зв’язком.

 

Tagged:

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *