Home / Новини / Телескоп Джеймса Вебба зафіксував потужні полярні сяйва на Юпітері

Телескоп Джеймса Вебба зафіксував потужні полярні сяйва на Юпітері

Телескоп Джеймса Вебба зафіксував потужні полярні сяйва на Юпітері

Полярні сяйва на Юпітері виявилися у сотні разів яскравішими, ніж на Землі, і можуть бути пов’язані з вулканічною активністю його супутника Іо.

Космічний телескоп Джеймса Вебба вперше зафіксував яскраві полярні сяйва на північному полюсі Юпітера, які виявилися у сотні разів яскравішими, ніж ті, що виникають на Землі.

Ці вражаючі світлові явища можуть бути спричинені не лише сонячним вітром, а й вулканічною активністю на супутнику Юпітера – Іо.

Як зазначено у дослідженні, опублікованому в Nature Communications та процитованому виданням Space, вчені вперше помітили такі сяйва ще напередодні Різдва 2023 року за допомогою телескопа Хаббла. Тоді вони сподівалися побачити повільні світлові коливання, але натомість виявили, що полярні сяйва на Юпітері змінюються надзвичайно швидко – іноді щосекунди.

“Що за різдвяний подарунок це був -він просто вразив мене! Ми хотіли побачити, як швидко змінюються полярні сяйва, очікуючи, що вони будуть повільно з’являтися та зникати, можливо, протягом орієнтовано чверті години. Натомість ми спостерігали, як уся область полярного сяйва вибухала світлом, іноді змінюючись щосекунди” – розповів Джонатан Ніколс з Університету Лестера (Англія).

Цього року, використовуючи ще потужніший телескоп Джеймса Вебба, вчені змогли вивчити ці явища детальніше. Виявилося, що найяскравіші сяйва не мають аналогів на знімках Хаббла, що змусило дослідників переглянути свої уявлення про енергетику Юпітерових полярних сяйв.

“Дивно, але найяскравіше світло, яке спостерігав Вебб, не мало відповідника на знімках Хаббла. Це змусило нас чухати потилиці.Потрібна комбінація великої кількості частинок дуже низької енергії, щоб спричинити таку яскравість. Раніше це вважали неможливим. Ми досі розмірковуємо над тим, як це відбувається”, – зізнався Ніколс.

NASA запускає місію на супутник Юпітера для пошуку життя

Tagged:

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *