Нове дослідження міжнародної групи астрономів довело, що Уран виділяє більше тепла, ніж отримує від Сонця.
Уран має власне внутрішнє тепло -про це заявила міжнародна команда астрономів на основі нових досліджень.Про це йдеться у пресрелізі Університету Г’юстона.
Як виявилося, крижаний гігант випромінює приблизно на 12,5% більше тепла, ніж отримує від Сонця. Це відкриття допомагає розгадати давню астрономічну загадку, адже ще у 1986 році дані зонда NASA “Voyager 2” не свідчили про наявність такого тепла.
Прорив став можливим завдяки десятиліттям спостережень, аналізу даних з різних апаратів та моделювання з використанням комп’ютерних технологій. Вчені припускають, що така тепловіддача пов’язана з особливостями внутрішньої структури або унікальною еволюційною історією Урана.
У порівнянні з іншими газовими гігантами Сонячної системи -Юпітером, Сатурном і Нептуном, які виділяють до 100% більше тепла, -Уран залишається “холоднішим”, однак сам факт наявності внутрішнього джерела енергії має велике значення.
Ще один цікавий факт -тепловий баланс Урана змінюється залежно від сезонів, які тривають близько 20 років кожен.
“З наукової точки зору, це дослідження допомагає нам краще зрозуміти Уран та інші планети-гіганти. Для майбутніх космічних досліджень, я думаю, це підсилює аргументи на користь місії на Уран”-наголосила Сіньюе Ван з Університету Г’юстона.
Телескоп NASA зробив унікальні знімки Урану